Posledica prekida u napajanju električnom energijom uređaja za automatsko mjerenje koncentracije PM10 čestica u vazduhu koji je instaliran u UB stanici na lokaciji Gagovića imanje u Pljevljima, je destabilizacija rada analizatora.
Za stabilizaciju rada nakon ponovnog uspostavljanja napajanja analizatora sa električnom energijom neophodno je da prođe od 12 do 24 časa. U međuvremenu na web stranici Agencije su prikazani podaci koji ne oslikavaju realno stanje, odnosno posledica su blokade rada analizatora.
Kako su na web portalu Agencije predstavljeni indikativni (ne validirani) podaci o kvalitetu vazduha u realnom vremenu, za svako javno prezentovanje neovlašćenih lica, u cilju objektivnog informisanja, neophodno je prethodno obaviti konsultacije sa Sektorom za zaštitu prirode, monitoring, analizu i izvještavanje.
Kontakt:
gordana.djukanovic@epa.org.me
00382 20 446 567